قیمت پوست پرتقال خلال شکلاتی

از بهترین چاشنیها برای مواد غذایی مختلف پودر پوست پرتقال است که نه تنها طعم و عطر خوبی دارد، بلکه همانند میوه پرتقال دارای ویتامین ث و مواد دیگر است، قیمت خرید و فروش این محصول با توجه به عوامل مختلفی مانند کیفیت، نوع بسته بندی و غیره تعیین می گردد و مشتریان عمده می توانند آن را با کیفیت عالی و قیمت ارزان از عرضه کنندگان معتبر خریداری کنند. در تهیه مواد غذایی مختلف می توان از پودر پوست پرتقال استفاده کرد، در وقع این نوع پودر یک اسانس طبیعی و خوش عطر است که نه تنها طعم و عطر خوش و لذت بخشی به مواد غذایی مختلف می دهد، بلکه دارای ارزش تغذیه ای نیز می باشد.

با توجه به کاربردهای فراوان و خواص شگفت انگیزی که پودر پوست پرتقال دارد، مورد استقبال مصرف کنندگان بسیاری می باشد، قیمت پوست پرتقال با برندهای مختلف متفاوت است و محصولاتی که دارای ظاهر خوش رنگ و طعم و عطر دلپذیر تری باشند و همچنین دارای بسته بندی مناسب و بهداشتی هستند، با قیمت بالاتری به فروش می رسند. این محصول علاوه بر اینکه یک چاشنی و طعم دهنده خوش طعم و خوش عطر است، به عنوان اسانس نیز مصرف می شود و در تهیه خوشبو کننده ها و یا تولید شمع نیز مصرف می شود و همچنین عطر آن دفع کننده حشرات است، همچنین آن را در تهیه ماسکهای زیبایی پوست و مو نیز به کار می برند.

خلال پوست پرتقال

بسیاری از افراد پس از استفاده از پرتقال تامسون پوست آن را دور می اندازد که البته اگر با خواص بی نظیر پوست پرتقال آشنا شوند دیگر این کار را انجام نخواهند داد، علاوه بر کاربردهایی که با آن آشنا خواهید شد از خلال پوست پرتقال نیز در تهیه ی برخی از غذاها نیز استفاده می شود. از مزایا و ویژگیهای خوب و مفید پوست پرتقال می توان به این موارد اشاره کرد که برای کاهش فشارخون، بهبود سلامت قلب، سرکوب کردن اضطراب و افسردگی، کاهش کلسترولهای بد، کاهش مشکلات تنفسی، کمک به کاهش وزن، جلوگیری از مسائل گوارشی، مقابله با سرطان، سفید کردن طبیعی پوست، بهبود بخشیدن به سلامت دهان و دندان و همچنین به عنوان اسکراب بدن نیز مفید می باشد.

جالب است بدانید که خلال پوست پرتقال در وسایل آرایشی و بهداشتی و در صنعت زیبایی نیز از جایگاه خوبی برخوردار می باشد از جمله این که به دلیل وجود ویتامین سی فراوان در آن باعث می شود تا لکه های قرمز و تیره پوست روشن شوند و برخی از افراد نیز از پوره پوست پرتقال همراه با شکر به عنوان اسکراب برای بدن استفاده می کنند که علاوه بر پاکسازی پوست باعث ایجاد بد خوب نیز می شود، همچنین اگر عصاره پوست پرتقال را با رنده پوست بکنیم و به مدت سه روز در الکل نگهداری کنیم سپس آن را به خوبی فشرده سازیم و روغنش را بگیریم، یک روغن بسیار عالی و پر از خواص زیادی ضد التهابی برای بهبود پوست و بدن تهیه کرده‌ایم.

پودر پوست پرتقال شکلاتی

شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پوست پرتقال و  پوست لیمو خشک شده به صورت پودر شده یا خلال موارد استفاده ی زیادی در پخت غذاهای خوش طعم دارد و با طعم دادن به پودر پوست پرتقال می توان از آن در آشپزی استفاده کرد مانند طعم شکلاتی. ورد استفاده ی دیگر پوست پرتقال استفاده از آن به عنوان دمنوش است، دمنوش پوست پرتقال به عنوان یک داروی ضد سرفه در درمان سرماخوردگی موثر بوده و دارای موادی است که به عنوان آرامبخش عمل کرده و خواب آور است بنابراین مصرف یک فنجان دمنوش پوت پرتقال برای کسانی که به سختی می خوابند یا استرس روزانه مانع خواب آرام آنها می شود قبل از خواب توصیه می شود. مورد استفاده ی دیگر پوست پرتقال در آشپزی برای گرفتن بوی زهم مرغ است، برای این کار کافی است پوست پرتقال شسته شده را گرفته خشک کنید و سپس آسیاب کنید.

باید بدانید که به منظور تهیه ی خلال پوست پرتقال شکلاتی ابتدا پرتقال را خوب بشوئید و با پوست کن به نحوی که پوست نارنجی پرتقال بدون قسمت سفید رنگ آن جدا شود پوست پرتقال را بگیرید و با قیچی یا چاقوی تیز آن را به صورت خلالهای باریک در بیاورید. همانطور که می دانیم پوست پرتقال ته مزه ی تلخی دارد که برای استفاده در غذا مناسب نیست پس بهتر است قبل از خشک کردن خلال پوست پرتقال آن را شیرین کنیم برای این امر خلالها را درون قابلمه ریخته و روی آن آب بریزید به نحوی که روی خلالها را آب بپوشاند و اجازه دهید به مدت دو الی سه دقیقه بجوشد. سپس آن را صاف کرده و خلالها را به مدت پنج دقیقه درون آب سرد بریزید و سپس دوباره بجوشانید این مراحل را تا سه بار تکرار کنید پس از سه مرتبه خلال را بچشید تا از شیرین شدن آن اطمینان حاصل کنید.