مصرف زیاد لوبیا چیتی زنجان موجب کوری کوهنوردی شد

لوبیا چیتی زنجان برای ما خوب است. آنها مغذی هستند و سرشار از پروتئین و فیبر هستند. آنها همچنین حاوی مجموعه ای از ریز مغذی ها مانند ویتامین B و فولات هستند.

لوبیا چیتی انواع جدیدی از لوبیا چیتی که به آرامی تیره می شوند مزایایی را برای کل زنجیره ارزش نشان می دهد. اعتبار: خوان اوسورنو

اما خوب بودن برای لوبیا چیتی کافی نیست. آنها همچنین باید ظاهر خوبی داشته باشند.

به طور معمول، لوبیا چیتی دارای یک الگوی خالدار برجسته قهوه ای تیره و روشن است. با این حال، لوبیا می تواند پس از برداشت تیره شود.

لوبیا

مصرف‌کنندگان لوبیا چیتی با رنگ‌های تیره‌تر را قدیمی‌تر، پختن سخت‌تر و مغذی‌تر از لوبیاهای روشن‌تر می‌دانند.

خوان اوسورنو می گوید: «ما با چشمانمان غذا می خوریم. اوسورنو محقق دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی است.

و این فقط مصرف کنندگان نیستند که در مورد لوبیا چیتی تیره شک دارند. اوسورنو می‌گوید: «کشاورزان دانه‌های لوبیا چیتی تیره‌تر را کیفیت پایین‌تری می‌دانند. “و زمانی که کشاورزان سعی می کنند لوبیا تیره تر بفروشند، اغلب مجبورند قیمت های تخفیف دار را بپذیرند.”

این یک مشکل بزرگ است زیرا لوبیا چیتی رایج ترین نوع لوبیا خشک است که در ایالات متحده رشد و مصرف می شود.

در مطالعه اخیر، اوسورنو و همکارانش روند توسعه یک نوع جدید امیدوارکننده از لوبیا چیتی که به آرامی تیره می شوند را توصیف کردند. اوسورنو می‌گوید: «این مطالعه هیچ تفاوت عمده‌ای در عملکرد زراعی پینتوی‌های معمولی در مقایسه با پینتویی‌هایی که آهسته تیره می‌شوند، نشان نداد.

او معتقد است که این لوبیا چیتی که به کندی تیره می شود می تواند جایگزین خوبی برای زنجیره ارزش لوبیا چیتی موجود باشد. او می‌گوید: «هم کشاورزان و هم مصرف‌کنندگان از بسیاری جهات از آن سود خواهند برد.

به عنوان مثال، لوبیاهایی که دیر تیره می شوند سریعتر از لوبیاهای معمولی پخته می شوند. نیاز به زمان کمتر برای پخت و پز می تواند در مناطقی که سوخت پخت و پز کمیاب است یک مزیت بزرگ باشد.