مصرف تخمه به چشم ها رنگ زرد می دهند

تخمه آفتابگردان تخمه آفتابگردان ایرانی سرشار از زآگزانتین و لوتئین است، دو کاروتنوئید که به سلامت چشم کمک می کند. آنها برای بینایی شما فوق العاده هستند و می توانند به کاهش خطر دژنراسیون ماکولا و سایر بیماری های چشمی مرتبط با سن کمک کنند.

زآگزانتین و لوتئین رنگدانه هایی هستند که به چشم ها رنگ زرد می دهند و همچنین در کاهش خطر ابتلا به آب مروارید مفید هستند.

9. می تواند به ترویج پوست سالم کمک کند

تخمه آفتابگردان نیز برای پوست شما فوق العاده است.

مواد مغذی تخمه آفتابگردان چینی زاهدان موجود در تخمه آفتابگردان به سلامت پوست کمک می کند. آنها سرشار از ویتامین E و فیبر هستند و می توانند به کاهش آکنه و سایر بیماری های پوستی مانند اگزما و درماتیت کمک کنند.

علاوه بر این، تخمه آفتابگردان منبع عالی آهن نیز می باشد. آهن برای کمک به بدن برای تولید کلاژن، پروتئینی که به هیدراته ماندن و انعطاف پذیری پوست کمک می کند، ضروری است.

10. خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد
تخمه آفتابگردان تخمه آفتابگردان سقز حاوی آنتی اکسیدان های قوی است که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

علاوه بر این، تخمه آفتابگردان منبع غنی از استرول گیاهی است که دارای خواص ضد سرطانی طبیعی است. رشد داخلی و گسترش تومورهای سرطانی را محدود می کند. همچنین تومور را در بیماران سرطان سینه کوچک می کند،

از متاستاز جلوگیری می کند و رشد سلول های بدخیم را کاهش می دهد.

با این حال، همان اثربخشی دانه‌های آفتابگردان در درمان سرطان هنوز موضوع تحقیقات گسترده‌ای است و این ادعاها با شواهد علمی پشتیبانی نمی‌شوند.

خوردن تخمه آفتابگردان تخمه آفتابگردان ترکیه به خصوص در مقادیر زیاد، شما را در معرض خطر قابل توجهی از چاقی و تمام خطرات مرتبط با آن مانند دیابت، بیماری قلبی، مشکلات پا (مانند فاسیای کف پا) قرار می دهد.

  • منابع:
    1. 10 Amazing Reasons Why You Should Eat Sunflower Seeds
  • تبلیغات: 
  1. انواع مدلهای تراکتور را بشناسید!
  2. استفاده از جواهرات نقره برای کم کردن وزن!
  3. نحوه انتخاب لباس بچه گانه
  4. با خورردن شیرینی نارگیلی از کرونا در امان بمانید