با خوردن سیب سبز فرانسوی بیست سال جوان تر شوید

سیب سبز یکی از محبوب ترین انواع سیب ها برای آبمیوه گیری ، غوطه وری و سینی های اشتها آور هستند. می توانید آنها را در اکثر سوپر مارکت ها در سراسر جهان خریداری کنید.

در سراسر جهان سیب سبز فرانسوی محبوب هستند ، هم برای خوردن تازه و هم برای استفاده در پخت مانند پای سیب و کیک های مختلف.
سیب های مادربزرگ اسمیت دارای یک پوست به رنگ سبز واقعی و گوشت سبز مایل به سبز سبک هستند. این سیب های بزرگ با عطر و طعم کلاسیک سیب ترش است. مادربزرگ اسمیت به دلیل ترش بودن جسورانه و اسیدی شناخته شده است ، که تقریباً می تواند به عنوان ترش توصیف شود.

درختان سیب مادربزرگ اسمیت که در استرالیا کشف شده است ، در مناطق گرمتر با فصول رشد طولانی به بهترین وجه رشد می کنند. سیب مادربزرگ اسمیت در سراسر ایالات متحده از جمله واشنگتن ، نیویورک ، میشیگان و کالیفرنیا رشد می کند. شما حتی می توانید سیب های گرین مادربزرگ خود را رشد دهید!

دمای گرم ، به ویژه در پاییز ، تمایل به سرکوب توانایی یک سیب در ایجاد رنگدانه قرمز دارد. سیب های مادربزرگ مادربزرگ سبز که در آب و هوای خنک رشد کرده اند ممکن است در سالهای گذشته با شب های پاییز سرد و روزهای پاییز ، سرخ رنگ صورتی ایجاد کنند.

“همه چیز در مورد مادربزرگ اسمیت سبز است. رنگ پوست رنگ گوشت. عطر و طعم حتی آب میوه رنگ سبز دارد. “یک سیب سبز محبوب و همه آمریکایی از شهر نیویورک است.

این سیب دارای یک پوست صاف است ، اغلب با کمی طلای طلایی روی آن. پوست در هنگام برداشت تازه ، سبز واقعی است ، اما به رنگ زرد رنگ می شود زیرا سیب در انبار شیرین تر می شود. پوست در سالهای خنک و آب و هوای خنک و در شرایط گرمتر به رنگ سبز تر است.

سیب های سبز را می توان در بازارهای تخصصی و باغ ها یافت ، یا می توانید درخت سیب  خود را پرورش دهید. سیب های جداگانه و درختان سیب به طور کلی گران تر از مادربزرگ اسمیت هستند زیرا درختان نیوتاون پیپین بسیار نادر هستند.

پوند شیرین یک سیب سبز نرم و شیرین است. یک وراثت از کانکتیکات ، سیب های شیرین پوند به خصوص بزرگ هستند و دارای پوست سبز روشن و براق هستند. این سیب ها به راحتی می توانند با یک اسمیت مادربزرگ اشتباه بگیرند اما تقریباً هیچ اسیدیته ای در طعم آنها ندارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.